środa, 13 listopada 2013

Spływy Kajakowe Pisa, Kajaki Pisa

Masz ochotę wybrać się na spływ kajakowy z firmą As-Tour szlakiem Pisa - zapisz się ;-)

Jesteś zainteresowany szlakiem Pisa, masz do nas pytania?


Szlak kajakowy Pisa na Mazurach jest przepięknym szlakiem kajakowym na Mazurach ;-) Początek szlaku kajakowe Pisa znajduje się w miejscu, gdzie wypływa jezioro Roś.

Rzeka wypływa z jeziora Roś, bieg swój kończy w Narwi w Nowogrodzie. Całkowita długość rzeki, to 80,4 km. Głębokość rzeki wynosi 2 m. Rzeka łączy ogromne jeziora Mazurskie z Wisłą. Przepływa głównie przez tereny nizinne, które są bardzo podmokłe. Zachodni brzeg rzeki otaczają głównie lasy Puszczy Piskiej, które niestety są trochę zniszczone na skutek huraganu z 2001 roku.

Szlak Pisa jest szlakiem bardzo łatwym ;-) Ma charakter nizinny, nie ma praktycznie przeszkód na trasie, dzięki temu nie trzeba przenosić kajaków. Najciekawszy na trasie jest odcinek górny i dolny, zawiera bardzo dużo zieleni. Szlak ten jest wręcz idealny dla osób początkujących i uczących się pływania kajakiem!!! Niestety w górnym i dolnym odcinku, dzięki licznym terenom leśnym słabo rozwinięta jest baza noclegowa (pola namiotowe). W środkowym biegu rzeka przepływa przez Puszczę Piską oraz Równinę Kurpiowską.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://splywy-kajakowe-mazury.blogspot.com/p/kontakt.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz