sobota, 7 grudnia 2013

Spływ kajakiem po Krutyni

Spływ kajakiem po Krutyni - masz ochotę na spływ szlakiem Krutynia?

As-Tour organizuje najlepsze spływy kajakowe szlakiem Krutynia?


Szlak Krutynia jest bardzo pięknym szlakiem kajakowym, przez masę osób oceniany jest jako najpiękniejszy szlak kajakowy w całej Polsce, a nawet w całej Europie!!!

Ten szlak kajakowy charakteryzuje się bardzo dużym zróżnicowaniem. Szlak ten biegnie przez Puszczę Piską oraz przez Mazurski Park Krajobrazowy (od Jeziora Mokrego). Położenie tego szlaku obejmuje dwie zróżnicowane formy geomorfologiczne tj. moreny czołowe oraz sandry.

Długość szlaku kajakowego Krutynia, to ponad 102 km, z czego 60 km, to woda stojąca. Rzeka na całej długości jest dzika, woda płynie przez niczym nieskażoną, dziką przyrodę. Na trasie spływu kajakowego bardzo często można spotkać orła bielika oraz orła przedniego.

W pierwszym etapie spływu kajakowego przebiega on przez jezioro: Lampackie oraz Lampasz, następnie płytki odcinek Krutyni, który położony jest nad jez. Białym w Bieńkach. Następnie będzie możliwość spędzenia nocy na bezludnej wyspie. Po drodze miniecie Państwo rezerwat Królewska Sosna z Dębem Karola Małłka, który liczy jakieś 500 lat oraz przepiękny rezerwat o nazwie Zakręt. Szlak kajakowy Krutynia kończy swój bieg w miejscowości Rucianem Nida.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://splywy-kajakowe-mazury.blogspot.com/p/kontakt.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz